Komplex Houbalova I.etapa

Komplex Houbalova I.etapa

Základní parametry

Lokalitaul. Houbalova, Brno - Líšeň Počet podlaží v domě8 Počet bytových jednotek75 Počet komerčních jednotek3 Termín dokončenílistopad / prosinec 2014 Prodáno100%
Záměrem výstavby bytových domů při ulici Houbalova je uspokojení poptávky zájemců o bydlení v lokalitě Brno-Líšeň. Trvalý zájem o bydlení v této městské části je dán blízkostí krásné přírody, velmi dobré občanské vybavenosti a výborné dopravní dostupností do centra města.

Výstavba bytových domů již probíhá na prostorném pozemku s jižní orientací, který se nachází při ulici Houbalova.

Prostorový výraz vytvářejí čisté linie kvádrovitých objektů. Objekt A je tvořen dvěma bloky, objekt B třemi bloky. Součástí každého objektu budou podzemní garáže. Tyto garáže vytváří kaskádovité terasy.

Na terasách budou umístěny prvky pro oddech doplněné vhodným ozeleněním. Celá zóna kolem objektů bude z dopravního hlediska začleněna do obytné zóny.

Vstupy do objektů jsou řešeny ze západní strany přes podzemní garáže a z východní strany z organicky tvarovaného chodníku, jehož tvar byl ovlivněn snahou vybudovat komunikaci vyhovující osobám s omezenou schopností pohybu.

Výstavba objektů bude probíhat po etapách. V současné době je realizována I.etapa - objekt A, který má dvě podzemní a šest nadzemních podlaží.

Objekt A je tvořen dvěma bloky s celkovým počtem 75 bytových jednotek. Každý blok má vlastní bezbariérový vstup do komunikačního prostoru ke schodištím a výtahům.

V podzemních podlažích jsou umístěny hromadné garáže, sklepy, prostory pro komerční využití a technické zázemí domu. V nadzemních podlažích se nachází 16 bytů dispozičně řešených jako 1+kk, 36 bytů 2+kk, 14 bytů 3+kk, 7 bytů 4+kk a 2 byty 5+kk. Podlahové plochy bytů jsou od 28,5 m2 do 112,8 m2. K bytu náleží předzahrádka, balkon nebo terasa, jejichž výměra není součástí podlahové plochy bytu.

Byty v prvním podlaží mají předzahrádky, byty ve vyšších podlažích balkony nebo terasy. Ke každému bytu je rezervováno jedno parkovací stání v podzemní garáži. Pro byty 4+kk a 5+kk jsou rezervovány dvě parkovací stání. Ceny bytů jsou uvedeny vždy včetně parkovacích stání.
V podzemním podlaží jsou sklepní kóje. Velikost je od 2,38 m2 do 5,38 m2. 

Objekt B je tvořen třemi bloky s celkovým počtem 121 bytových jednotek. Každý blok má vlastní bezbariérový vstup do komunikačního prostoru ke schodištím a výtahům.

Objekt má dvě podzemní podlaží, kde jsou rovněž umístěny hromadné garáže, sklepy, prostory pro komerční využití a technické zázemí domu. V objektu je sedm nadzemních obytných podlaží, která jsou dispozičně členěna stejně jako u objektu A.

Komunikační napojení
Na stávající komunikační systém v území jsou objekty napojeny areálovou komunikací, která se nachází v západní části areálu a je připojena kolmo na ulici Houbalovu. Areálová komunikace umožňuje příjezd do podzemních garáží a ke krytým parkovacím stáním, která jsou umístěna mimo garáže.

Vstupy do objektu jsou jak z prostoru garáže, tak z východní strany areálu po komunikaci, která je určena výhradně pro pěší. Oba vstupy jsou bezbariérové.

Lokalita
Městská část Brno – Líšeň se nachází na východním okraji města. Dostupnost městské hromadné dopravy a okolní romantická příroda Moravského krasu řadí Líšeň na přední místo v preferencích zájemců o bydlení.

Obytná zóna přímo sousedí s rekreační zónou, kterou tvoří především oblast Velké Klajdovky a Mariánského údolí s přilehlými chatovými osadami. Krásné přírodní okolí nabízí neomezené možnosti k aktivnímu odpočinku. Líšeň je vhodným výchozím bodem pro pěší turistiku, cykloturistiku a v neposlední řadě i k projížďkám na koních.

Hustá síť komunikací a pravidelné spoje městské hromadné dopravy zabezpečují velmi kvalitní dopravní obslužnost.

V blízkosti bytových domů se nachází:
 • mateřské školy (322 m, 1,2 km a 2,0 km )
 • základní škola s rozšířenou výukou jazyků a jídelnou (209 m)
 • jazyková základní škola (2,4 km)
 • gymnázium (1,2 km a 2,3 km)
 • Střední odborná škola a učiliště strojírenské (1,7 km)
 • dvě nákupní centra ( 590 m a 1,2 km)
 • poliklinika (2,9 km)
 • bankomat ( 800 m)
 • lékárna (590 m)
 • fitness a wellness ( 290 m)
 • pošta (640 m)
 • ÚMČ Líšeň a knihovna (3,0 km)
 • čerpací stanice (1,1 km)
 • Doprava MHD

Zastávka autobusu Houbalova je vzdálena 166 m, tramvajová zastávka Novolíšeňská 250 m

Linky nabízí následující spojení:
 • tramvajová linka č.8
 • autobusová linka č. 78