Polyfunkční bytový dům Turgeněvova

Polyfunkční bytový dům Turgeněvova

Základní parametry

LokalitaBrno - Turgeněvova Termín dokončeníčerven 2008 Prodáno100%
Polyfunkční bytový dům Turgeněvova je projekt, který je zajímavý jak svým umístěním, tak i moderní architekturou a skladbou nabízených bytů a komerčních prostor.

Projekt je navržen do proluky mezi stávající 8-mi podlažní bytový dům a stávající 4- podlažní bytový dům.

Polyfunkční bytový dům má 8 nadzemních podlaží. Půdorys domu je tvaru “L”. Bytový dům je dělen na dva sektory A,B dle obslužného schodiště.

Horní podlaží směrem k SZ postupně ustupují a vytvářejí terasy. Dům se postupně snižuje až na úrověň 5. nadzemního podlaží, kde je fasáda členěna množstvím balkonů. První nadzemní podlaží bude sloužit technickému zázemí, zázemí domu a komerčnímu využití pro obchody a služby.

Hlavní vstup do bytového domu je řešen z vnitrobloku I z nových zpevněných ploch směrem k ulici Olomoucké. Vertikální komunikace v domě je řešena 2 schodišti s osobními výtahy.

Stavba bytového domu je řešena jako železobetonový monolitický skelet s vodorovnými ŽB stropními konstrukcemi. Vyzdívky obvodového pláště budou cihelné. Vnitřní dělící konstrukce budou mezi byty řešeny jako zvukově izolační mezibytové příčky. Dělící konstrukce v jednotlivých bytech budou cihelné.

Podlahy v obytných místnostech budou lamino plovoucí, v místnostech hygienického zázemí a ve společných prostorách bude nášlapnou vrstvou keramická dlažba. V komerčních prostorách v přízemí je navržena keramická dlažba.

Výplně otvorů – jsou navržena plastová okna s přerušeným tepelným mostem, s tepelně izolačním zasklením a s neprůzvučností Rw=30dB(A). Se stejnými parametry jsou navrženy i balkonové dveře a vstupní dveře do objektu.

Střešní konstrukce bytového domu je plochá,dvouplášťová.

V 1.N.P. jsou čtyři komerční plochy se dvěma vstupy z ulice Turgeněvova, který je zároveň vstupem do domu. Třetí boční vstup do domu z ul. Turgeněvova, do prostor kočárkárny atd.

V ostatních patrech jsou umístěny výlučně byty 2+1, 2+kk, 3+1, 3+kk, 4+1 s balkóny. V 6.N.P. jsou byty 2+kk, 2+1, 3+kk a 4+1 s terasou. 7.N.P. je ustupující podlaží. V němž jsou byty 2+1 s terasou, 3+1 s balkonem a lodžií, 4+kk s terasou a balkonem. 8.N.P. je podlažím ustupujícím , kde je byt 3+kk s terasou a byt 3+1 s terasou i balkonem. Velikosti teras (cca 90m2)jsou řešeny tak , aby mohly plnit funkci velmi dobře obývaného prostoru , který je možný přirovnat k prostoru terasy v rodinnému domu.

V domě je celkem 34 bytů, 4 komerční prostory vč.zázemí, 34 sklepních kójí , ke každému bytu náleží 1 sklepní kóje, 2 kočárkárny, sušárna a kotelna ( rozvod TUV pro vytápění bytových jednotek).

Ve vnitrobloku je k dispozici nově vybudované sportovní hřiště.

Dostupnost :V blízkosti bytového domu se nachází ZŠ 400m , hřiště ( areál zdraví) 300m, supermarket Albert 200m, pošta 200m, benzínová pumpa Agip 300m, zdravotnické zařízení 200m.

Bytový dům “ Turgeněvova” leží při ul.Olomoucké, která umožňuje dobré dopravní napojení na dálnicí D1 ve vzdálenosti 4,4km. Ve vzdálenosti 6,4km od byt. domu Turgeněvova je letiště Slatina a 4,2 km průmyslový komplex Černovické terasy, 2,4km do centra Brna.

Zastávka HMD ul. Spáčilová je vzdálena 200 m od bytového domu. Trolejbus č.31,.33 a autobus č.76, č.79, č.77 noční spoj.96 Autobus č.77 umožňuje bezproblémové spojení s Černovickou terasou.

Nákup bytu lze hradit přímou platbou, hypotečním úvěrem, stavebním spořením nebo kombinací těchto metod