Polyfunkční dům na Starém Brně

Polyfunkční dům na Starém Brně

Základní parametry

LokalitaStaré Brno Počet podlaží v domě6 Počet bytových jednotek15 Počet komerčních jednotek9 Termín dokončeníčerven 2018 Prodáno100%
Tak je nazvána dostavba proluky při ulici Hybešova. Městská část Staré Brno se nachází v samém srdci historického centra města Brna. Danou lokalitu ocení především ti, kdo touží po pohodlném bydlení v centru dění s nezaměnitelnou atmosférou staré městské architektury v dosahu městských parků, kulturních památek a bohatého společenského života.

Nově navržený objekt jak výškově, tak architektonicky doplňuje zástavbu v ulici Hybešova. Navržená fasáda do ulice Hybešova svým vzhledem určuje tvář celého domu.

Polyfunkční dům má dva bloky označené v projektu jako část „A“ a část „B“. V části „A“, která je situována při ulici Hybešova je navrženo 8 ateliérů dispozičně řešených jako 1+kk, které jsou určeny ke komerčnímu využití, 4 bytové jednotky dispozičně řešené jako 2+kk , 1 bytová jednotka dispozičně řešená jako 1+kk a obchodní prostor, který je umístěn v prvním podlaží.

V části „B“, která je posazena více do vnitrobloku je navrženo 9 bytových jednotek dispozičně řešených jako 3+kk a 1 bytová jednotka dispozičně řešená jako 1+kk. V 1.podzemním podlaží jsou umístěny prostory ke skladování - sklepní boxy, garáže a technické zázemí domu.

Obě části polyfunkčního domu mají jedno podzemní podlaží a pět nadzemních podlaží, kdy páté podlaží je ustupující. Části „A“ a „B“ jsou propojeny v 1.podzemním podlaží jsou zde umístěny vstupy do jednotlivých objektů. Prostor, který spojuje oba objekty je využit k parkování automobilů budoucích vlastníků bytových jednotek. Tento prostor je chráněn vegetační střechou na které se nachází terasy přilehlých bytových jednotek.

Každá bytová jednotka má balkon nebo terasu orientovanou do vnitrobloku. Každé podlaží v příslušné částech polyfunkčního bytového domu je propojeno železobetonovým dvouramenným schodištěm a osobním výtahem.

Část podzemního podlaží, které tvoří spojovací krček mezi částí „A“ a částí „B“ je určena k parkování osobních automobilů vlastníků bytových a nebytových jednotek. V 1. podzemním podlaží objektu „B“ se nachází 3 samostatné garáže. V dvorním traktu na pozemcích, které náleží k bytovému domu jsou venkovní parkovací místa. K bytu i atélieru lze dokoupit parkovací místo. 

V podzemním podlaží části „B“ jsou sklepní kóje. 

Třída energetické náročnosti budovy je C.

Komunikační napojení
Objekt je zapojen do linie stávající zástavby ulice Hybešova a je dopravně obsloužen dvěma vjezdy. První vjezd se nachází z komunikace Hybešova, druhý využívá pro příjezd neveřejnou účelovou komunikaci od ulice Křídlovická.

Poloha polyfunkčního domu u ulice Hybešovy umožňuje pěší dostupnost do centra města a je přímo na trase tramvaje MHD. Jen několik kroků od domu se nachází tramvajová zastávka a v blízkosti je rovněž situováno autobusové a vlakové nádraží.

Z hlediska dopravní dostupnosti osobním automobilem je ve vzdálenosti 200 m od místa hlavní městský silniční okruhu s napojením na výpadovky k oběma dálnicím.

Lokalita
Městská část Staré Brno se nachází v samém srdci historického centra města Brna. Zdejší bydlení nabízí díky své vynikající poloze nespočet způsobů, jak trávit volný čas. Například na nedalekém a dobře dostupném hradu Špilberk, v jehož areálu se pravidelně konají kulturní akce a výstavy. Klid a odpočinek nabízí jeho přilehlý park obehnaný hradbami nebo chrám sv. Petra a Pavla obklopený příjemnou parkovou zelení Denisových sadů.

Lokalita disponuje bohatou škálou nákupních možností, zázemím lékařské péče, restauračními zařízeními, ale rovněž vícestupňovým vzdělávacím systémem. Samozřejmostí je výborné pokrytí dopravními komunikacemi, které zajišťují skvělé spojení s centrálními body i vzdálenějšími částmi města.
V docházkové vzdálenosti do deseti minut je obchodní centrum Vaňkovka, chrám sv. Petra a Pavla, Zelný trh, náměstí Svobody nebo Hlavním vlakové nádraží.

Lokalita je také velmi ceněna pro svoji dostupnost cyklotrasy, která leží na pravém břehu řeky Svratky, probíhá až na Brněnskou přehradu a přináší možnost každodenního sportování na čerstvém vzduchu.

V blízkosti polyfunkčního domu se nachází:
 • mateřská škola (500 m)
 • základní škola (500 m)
 • gymnázium (800 m, 1,3 km)
 • supermarket (620 m)
 • poliklinika (1,5 km)
 • bankomat (500 m)
 • lékárna (200 m)
 • fitness (380 m)
 • pošta (920 m)
 • čerpací stanice (1,9 km)
 • Doprava MHD

Tramvajová zastávka linky č.1 - Hybešova je vzdálena 200 m. Dopravní uzel - Hlavní nádraží je vzdálen (900 m).